3 aylarda nasıl beslenmeliyiz

3 aylarda nasıl beslenmeliyiz

Oruç dinç için etmelisiniz…

Ramazan yaklaşıyor. Oruç tutarken kilomuza ve sağlığımıza nasıl dikkat etmemiz gerekiyor? Bu dönemde nasıl beslenmeliyiz?

Diyetisyen Rafie Bayel anlatıyor…

Diyetisyen Raife Bayel, içerisine girmiş bulunduğumuz 3 ayların yaz mevsimine denk geldiğini ve sıcaklık değerlerinin fazla olmasından dolayı iftarda ve sahurda yiyip içtiklerimize daha fazla dikkat etmemiz gerektiğini kaydetti. 3 ayların girmesiyle birlikte dönem dönem tutulmaya başlandığını aktaran Bayel, “3 aylar girdi ve beraberinde Ramazan’ı bekliyoruz. Dönem dönem tutmaya başladık. Ramazan’ı karşıladığımız ilk günde olayı ile karşı karşıya kalacağız. Havaların sıcak gittiği yaz günlerinde 12 ile 15 bardak arasında su tüketmek özellikle Ramazan ayında çok faydalı olacaktır. Sahurda ve iftarda hafif yemekler tercih etmek ve bir geçiş evresi koymak daha doğru olacaktır. Birkaç meyveyi bir arada yemek yerine su yönünden zengin olan karpuz tercih edilebilir” dedi. ‘Aç kalarak kilo vermek bir defa mümkün değil’ diyen Bayel, “İftar sofralarını donatarak da kilo verebilmek mümkün değil. İftar sofralarını donatarak, daha fazla tüketerek birçok hastalığa da yol açabilirsiniz” ifadelerini kullandı.

Bir önceki yazımız olan Diyetteyken dondurma yiyebilirsiniz başlıklı makalemizde ama, bu ve da hakkında bilgiler verilmektedir.

“3 aylarda nasıl beslenmeliyiz” için 1 yorum