Dukan diyeti

dukan11. Gün Saf Proteinler: İlk gün; atak evresi gibi uygulanacak. Sınırsız olarak saf protein tüketebilirsiniz, bunun yanı sıra; en az 1.5 lt su, 1.5 yemek kaşığı yulaf kepeği tüketmeniz gerekiyor ve 10 dakika tempolu, yorucu bir yürüyüş yapmalısınız.

2. Gün Sebzeler: Seyir evresindeki Sebze+Protein günü gibi; Sebze ve saf protein tüketmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra 1.5 yemek kaşığı yulaf kepeği, 1.5 lt su ve 12 dakika tempolu yürüyüş.

3. Gün Meyveler: Diyetin 3. gününde meyveler ekleniyor. Saf protein ve sebzelerinize ek olarak günde 2 adet (üzüm, muz ve kiraz hariç) meyve tüketiyorsunuz. 1.5 yemek kaşığı yulaf kepeği ve 1.5 lt su ile birlikte 14 dakika tempolu yürüyüş yapmanız gerekiyor.

4. Gün Ekmek: Saf protein, sebze, meyveye ek olarak günde 2 dilim tam buğday ekmeği tüketebilirsiniz. Ek olarak 1.5 yemek kaşığı yulaf kepeği ve 1.5 lt su tüketmeniz gerekiyor. 4. günde 16 dakika tempolu yürüyüş şart.

5. Gün Peynir: Saf protein, sebze, meyve, tam buğday ekmeğine ilave olarak 40 gram kadar yağlı peynir tüketebilirsiniz. 1.5 yemek kaşığı yulaf kepeği ve 1.5 lt su ile birlikte 18 dakika tempolu yürüyüş yapmanız gerekiyor.

6. Gün Karbonhidratlar / Nişastalı Gıdalar: Saf protein, sebze, meyve, ekmek ve peynire ek olarak 200 gram kadar pişmiş bakliyat, makarna, bulgur, esmer pirinç vs tüketebilirsiniz. 1.5 yemek kaşığı yulaf kepeği ve en az 1.5 lt su tüketimi ile birlikte 20 dakika tempolu yürüyüş şart.

7. Gün Ödül öğünü: Saf protein, sebze, meyve, ekmek, peynir, karbonhidrata ek olarak 1 ödül öğünü yapabilirsiniz. Bu öğünde 1 atıştırmalık menü + 1 ana yemek + 1 tatlı yiyebilir ve 1 kadeh kırmızı şarap içebilirsiniz. Dukan diyeti sizi zorluyorsa, ara vermeniz gerekiyorsa; Diyetten tamamen kopmaktansa bu yöntemi yapabilirsiniz.

TÜM DİYETLER DOKTOR KONTROLÜ GEREKTİRİR…

Kaynak: http://www.dukandiet.com/low-carb-diet/nutritional-staircase

Bir önceki yazımız olan Zayıflatan Sebze Çorbası ve Selülit Azaltan Salata Tarifleri başlıklı makalemizde diyet çorba, diyet salata ve diyet sebze çorbası hakkında bilgiler verilmektedir.

Yoruma kapalı.