Pritikin diyeti

Kalp hastaları için onlarca diyet var lakin bazıları vücudu yoruyor ve tansiyon düşmesine sebep olabiliyor.Pritikin diyeti zorlanan kişiler için kolay diyetlerden sadece birisidir.Bu diyet ile zorlanmadan kilo vermeniz mümkündür.

Kalp hastalarının kolaylıkla faydalanabilecekleri bir diyet türü olan bu diyet ile dengeli beslenme hedef olarak alınmıştır. Özellikle vejetaryenlik sorunu olanlar için düşük kalsiyum içeren özelliği ile dengeli beslenme konusunda oldukça faydalı olan bir diyet türüdür. Ancak doktor gözetimi altında yapılmasında oldukça büyük faydaları olan bir diyet şeklidir. Pritikin diyetinin yan etkileri aslında yoktur. Ancak n eksikliğine yol açabilme ihtimali olduğundan dolayı doktor gözetimi altında yapılması tavsiye edilmektedir.

Her insan için mutlak surette bulunabilen diyetler arasında hastalıklarının ağırlığına göre de mutlaka diyet çeşitleri bulunmaktadır.  Pritikin diyeti, sağlıklı ve doğal besinleri bol tüketerek diyet yapmak isteyenler için tavsiye edilen bir diyet çeşididir.

Bol su tükettiğiniz takdirde zaten pritikin diyetine başlamış bulunuyorsunuz.  Aynı zamanda dengeli beslenme de pritikin diyetinin içine girmektedir.

Bir önceki yazımız olan Canan Karatay ile istediğinizi Yiyerek Zayıflayın! başlıklı makalemizde canan karatay, diyet programı ve kilo vermek hakkında bilgiler verilmektedir.

“Pritikin diyeti” için 1 yorum

  1. […] Kalp hastaları için onlarca diyet var lakin bazıları vücudu yoruyor ve tansiyon düşmesine sebep olabiliyor.Pritikin diyeti zorlanan kişiler için kolay diyetlerden sadece birisidir.Bu diyet ile zorlanmadan kilo vermeniz mümkündür. Kalp hastalarının kolaylıkla faydalanabilecekleri…Pritikin diyeti […]