Vücudu arındıran zayıflama içeceği

Vücudu arındıran zayıflama içeceği

Yenilenmek için detoks içeceğinizi kendiniz hazırlayın.

Günlük hayatta çoğumuz yoğun bir şekilde toksinlere maruz kalıyoruz. Toksinler vücudumuza tamamen zararlı maddeler. Toksinlere yoğun şekilde maruz kalmak sağlık sorunlarını beraberinde getiriyor ve yaşam kalitemizi düşürüyor. Kişi bu zararlı maddeleri uzun süre vücuttan uzaklaştıramaz ise hücreleri o ölçüde bozuluyor, sağlıklı hücre olmaktan çıkıyor ve kanserli hücrelere dönüşüyor.

Vücudumuza zarar veren toksinlerden sağlıklı beslenme ile kurtulmak mümkün. Doğanın bize sunduğu sebze ve meyveler yüksek oranda vücut temizleyici özelliğe sahip. Sebze ve meyveler vücudu arındırırken dinçlik sağlıyor, hissedilen yorgunluğu azaltıyor.

Sebze ve meyvelerin içerdiği güçlü antioksidanlar bir nevi temizlik süpürgesi gibi çalışıyor ve bol su tüketimi ile zararlı maddeleri vücuttan uzaklaştırıyor. Bu besinler aynı zamanda zayıflamaya yardımcı besinler. Mutlaka günde en az 4-5 porsiyon sebze ve meyve tüketmeliyiz.

Zinde bir vücut ve zayıflamak için karışım

Malzemeler

3-4 adet salatalık (kabuğu ile) 6-8 yaprak ıspanak 2 yaprak pazı 2 adet kereviz sapı 3 çiçek brokoli 1 avuç dolusu semizotu 1 adet limon ½ adet elma 1 çay kaşığı zencefil İsteğe göre taze nane

Bu karışım her sabah aç karnına 1 bardak tüketilebilir. Metabolizma hızlandırır, ödemi atar ve kilo vermeye yardımcı olur.

Arınma kürümüzün işe yaraması için tuzlu, şekerli ve unlu gıdalardan uzak durmalıyız.

Diyetisyen ve Beslenme Koçu

Ayşe Tuğba ŞENGEL

 

Kadinvekadin.net özel haberidir.

Bir önceki yazımız olan Tost kilo yapar mı başlıklı makalemizde diyet tost tarifi, tost kilo aldır mı ve tost kilo yapar mı hakkında bilgiler verilmektedir.

“Vücudu arındıran zayıflama içeceği” için 1 yorum

  1. […] Yenilenmek için detoks içeceğinizi kendiniz hazırlayın. Günlük hayatta çoğumuz yoğun bir şekilde toksinlere maruz kalıyoruz. Toksinler vücudumuza tamamen zararlı maddeler. Toksinlere yoğun şekilde maruz kalmak sağlık sorunlarını beraberinde…Vücudu arındıran zayıflama içeceği […]